Namų mokymas: kas ieško pliusų, jų randa!

Kai pradėjau užsiminti aplinkiniams, kad domiuosi homeschooling’u ir kad norėčiau mokyti vaiką namie – sulaukiau šeimos palaikymo (svarbiausia) ir pažįstamų ar net nepažįstamų kritikos (kam  iš vis reikia “nereikalingo“ dalyko).

6e058c7c7a2e116e92e6b88343b1abbe

Foto

To dalyko reikia man ir mano šeimai. Noriu pasinaudoti namų mokymo privalumais . Jeigu atsiras bendraminčių – jėga! O jei ne – kam jums  gaišti laiką stengiantis įtikinti mane, kad tai beprasmiška. Juk aš visai nenoriu, kad visa Lietuva imtų mokyti vaikus namie! Man smagu mokytis pačiai, mokyti savo vaiką, o naudingais dalykais noriu pasidalinti tik su vaikų lavinimu ir/ar homeschooling’u besidominčiais žmonėmis.

Kalbantis apie vaikų lavinimą ir namų mokymą, mano pažįstamiems tėvams iškyla 2 pagrindiniai klausimai:

1. “Kam vaiką mokyti namie, jeigu galima – būtina leisti į darželį/ mokyklą?“.

2 . “Aš juk ne pedagogas, ką man su tuo vaiku namie daryti?“

Manau, kad:

Tai yra asmeninis kiekvienos šeimos sprendimas. Lietuvoje šiuo metu net ir norėdami, jūs negalėsite sveiko vaiko mokyti tik namie, nevedant jo į mokyklą. Kaip alternatyvą matau šiuos variantus: mokymasis eksternu, online vidurinė mokykla (pvz Ozo), klasių peršokimas (pvz tos pačios Austėjos Landsbergienės vyras iš 3 kl. nukeliavo į 5) ir pan. Bet tam būtina sąlyga yra vaiko sutikimas ir jo atitinkami sugebėjimai + poreikiai. Mano vaikui dar nėra trejų, todėl tik laikas parodys, ar mūsų norai sutaps su galimybėmis ir variantų pasiūla ateityje.

Yra toks angliškas terminas “part – time homeschooling“ – mokymasis namie ne visą darbo dieną/t.y. pusę etato/. Mūsų šeimai tai idealus variantas, nes turime galimybę lankyti valstybinį darželį. Bet būna dienų, savaičių, atostogų, kai vaikas darželio nelanko ir tas dienas aš noriu sąmoningai išnaudoti tinkama ugdymo linkme. Atvirai kalbant, galbūt valstybinio darželio lankymas pavirs į part -time ir jeigu HS pasiteisins, po metų užleisime darželio vietą kitiems vaikams.

Maži vaikai mokosi tikrai daug, net neįvardijant to proceso kaip mokymosi (vienos ar dvejų kalbų, jei šeima dvikalbė kaip mūsų; elgesio, vertybių, buitinių veiksmų), o sąmoningi tėvai per tą buitinį mokymąsi gali kurti mažus stebuklus, kurie vėliau išaugs į didelius. Dviračio neišradinėju, tiesiog pasitelkiu fantaziją + pedagogines/psichologines žinias (pastarosios prieinamos šiais laikais visiems) ir stebėdama savo vaiką padedu jam augti. Stebiu kuo jis domisi ir pagal tai perteikiu gyvenimo pamokas, žinias ir įgūdžius. Banalu, bet širdis dainuoja kai matau, kad sėklos sudygo.

Lauksiu komentaruose. Iki!

 

Rekomenduoju paskaityti:  “A university model school“ – straipsnis apie mokyklos tipą, kai lankoma kelias dienas per savaitę, o likusį laiką mokomasi namie.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s